Одним з найважливіших аспектів діяльності кафедри ПІІІТУ, спрямованих на підвищення якості та престижу освіти, а також здійснюваних на кафедрі наукових досліджень і розробок, є співпраця кафедри з закордонними університетами та участь в міжнародних проектах. Основними формами такого співробітництва є обмін навчальними планами і програмами, підготовка спільних наукових публікацій і доповідей, стажування викладачів, співробітників і аспірантів кафедри, проходження студентами кафедри переддипломної практики в зарубіжних університетах.
На сьогоднішній день кафедра ПІІТУ НТУ “ХПІ” є одним з українських партнерів проекту ЄС MASTIS “Створення сучасної магістерської програми в області інформаційних систем” . Програма розрахована на 3 роки і її основними завданнями стануть наступні пункти:
- удосконалення магістерської програми в області інформаційних систем відповідно до вимог бізнесу;
- модернізація діючого профілю компетенцій і навчальних програм в області інформаційних систем;
- забезпечення / модернізація навчально-лабораторної інфраструктури для підготовки магістрів в області інформаційних систем.
Проект не є вузькоспеціалізованим, спільно з кафедрою ПІІТУ в ньому беруть участь такі партнери, як Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», і Національний університет «Львівська політхеніка», а також Вінницький національний технічний університет та Херсонський державний університет. Координатором проекту виступає Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця. Багатий досвід кафедри поет в області підготовки висококваліфікованих фахівців дозволив нам стати одним з активних учасників цієї актуальної програми.
В даний час кафедра програмної інженерії та інформаційних технологій управління НТУ «ХПІ» активно співпрацює з провідними європейськими вишами. Уже кілька років діють програми стажувань в європейських університетах, в найближчих планах – затвердження програми подвійного диплому з вишами-партнерами.
Альпійсько-адріатичний університет – австрійський вищий державний університет і дослідницький центр в Каринтії.
http://www.uni-klu.ac.at/
Гамбурзький Технічний Університет – один з найбільших академічних центрів Німеччини. Незважаючи на те, що Гамбурзький університет є одним з наймолодших університетів Німеччини, наукові відкриття і досягнення професорів і випускників університету, п’ять з яких – лауреати Нобелівської премії – увійшли в історію науки і техніки.
https://www.uni-hamburg.de/
Університет Париж XIII – французький державний університет, один з 13 Паризьких університетів заснованих на основі університетського центру Сен-Дені.
https://www.univ-paris13.fr/
Університет Люм’єр Ліон 2 – підрозділ одного з найбільших університетів Франції – Ліонського університету, включає 6 факультетів і 7 науково-дослідних інститутів.
http://www.univ-lyon2.fr/
Університет Ліннеус – державний університет в Смоланді, південній провінції Швеції. Він складається з двох корпусів, що знаходяться в містах Векше і Кальмар. Університет був утворений в 2010 році, після злиття університету в Векше і коледжу в Кальмарі.
https://lnu.se/
Економічний університет в Познані – один з п’яти університетів народного господарства в Польщі.
http://ue.poznan.pl/pl/